Bun venit la Maryland After-School !

Prin programul after-school, Maryland participa activ la a dezvolta copilului toate abilitatile de care acesta dispune. Un bun debut scolar este acela in care copilul reuseste sa depaseasca frica de efortul intelectual. Aici venim in ajutorul copiilor cu incurajari si consiliere psihologica organizand si cursuri suplimentare pentru depasirea acestor deficite.

Spatii deosebite, atat la interior cat si la exterior, ferite de aglomeratie, galagie si poluare.

Dotari si amenajari moderne, necesare desfasurarii in cele mai bune conditii a tuturor activitatilor.

Bucatarie proprie; meniul propus este realizat in urma consultarii parintilor, a medicului pediatru si tine cont si de preferintele copiilor.

Asistenta medicala, compusa din doua cadre medicale ce acopera programul 8-19.

Acreditata de Ministerul educatiei nationale si cercetarii stiintifice nr 3.514 / 28.03.2016